آموزشی

معرفی چهار صرافی غیرمتمرکز غیر قابل تحریم Decentralized Exchange

معرفی صرافی غیرمتمرکز

در شرایط سخت تحریم و این وضعیت صرافیها که بهترینشون بینانس بود و ایران را جزو لیست سیاه گذاشته  گزینه خوبی که میتونیم داشته باشیم استفاده از صرافی غیرمتمرکز هستند (Decentralized Exchange)

در ضمن غیر از اینکه در این صرافیها کنترل دارائیها فقط در دست خودتان هست از امنیت بالا به علت غیر متمرکز بودن هم بهره میبرن.

نکته ای که حتما باید توجه کنید این هست که صرافی غیرمتمرکز نیاز به ارائه ایمیل و مشخصات خاصی ندارند. معمولا این صرافی ها به شما یک کلید خصوصی می دهند و یا شما یک پسورد برای حسابتان تایید می کنید. توجه داشته باشید کلید ها و پسوردها را حتما در جایی امن یادداشت کنید. در صورت گم کردن پسورد یا کلید خصوصی در صرافی ها،‌ دسترسی شما به مبالغ‌تان از بین خواهد رفت و امکان بازیابی پسورد یا کلید را از طریق ایمیل ندارید.
طی تحقیقی کردم و 4 موردی که به نظر مناسب میومدن را خدمتتون لیست کردم به ترتیب حجم معامله هایی که انجام میشه:

1-آیدکس

این صرافی غیر متمرکز با حجم معاملاتی حدود 2 هزار بیتکوین در روز و ساپورت حدود 300 کوین (هنگام نوشتن متن) میتونه گزینه خوبی باشه.
این صرافی از ارزهای ERC-20 که برپایه اتریوم هستن پشتیبانی میکنه و شما با داشتن یه والت اتریوم میتونین در این صرافی مبادله انجام بدید
فقط دو موردی که خودم با کار کردن باهاش برخورد کردم یمقدار گنگ بودن سیستمش هست و اینکه کمتر از 0.15 اتریوم نمیتونید معامله کنید و کمتر از 0.04 اتریوم هم نمیتونید خارج کنید.

لینک سایت

2-ویوز

این صرافی حجم معاملاتی حدود 500 بیتکوین و  حدود 60 کوین ساپورت میکند
این صرافی با در اختیار قرار دادن و استفاده از هر دو ساختار متمرکز و غیرمتمرکز، دران واحد امنیت و سرعت‌بالای خدمات را برای شما به همراه دارد.

لینک سایت

3-کریپتوبریج

این صرافی حجم معاملاتی حدود 180 بیتکوین و  حدود 120 کوین ساپورت میکند
این صرافی غیرمتمرکز بر پایه شبکه بیتشیر کار می‌کند و قابلیت پشتیبانی از بیشتر ارزهای دیجیتالی را نیز داراست. شما با در اختیار داشتن کلیدهای شخصی مخصوص به خود، تنها فردی هستید که به سرمایه‌هایتان دسترسی خواهید داشت.

این صرافی با داشتن گزینه‌های فروش منحصربه‌فرد، از دیگر صرافی متمایز است:

داشتن توکن های مخصوص  به خود بانام بریج کوین (BCO).

اعطای پنجاه درصد سود به دارندگان BCO.

به دلیل وجود سرورهای قدرتمند هیچ نقصی تابه‌حال در این صرافی گزارش نشده.
من خودم با این صرافی مدتی هست کار میکنم و مشکل خاصی نداشتم و دارای رابط کاربری ساده میباشد.

لینک سایت

4-اوپن لجر

این صرافی حجم معاملاتی حدود 140 بیتکوین و  حدود 60 کوین را ساپورت میکند.
این شرکت با مهیا کردن صرافی ای غیر متمرکز با نام اوپن لجر دسک و بهره گیری از تکنولوژی «بیت شیر»، خدمات مختلفی را برای کاربران ارائه میکند.

بازگشایی حساب کاربری در این صرافی بسیار اسان است و نیاز به هیچ دعوتنامه و ثبت نام خاصی نیست. تنها باید نام کاربری و رمز عبور خود را به خاطر بسپارید، چرا که تنها با این دو عبارت میتوانید وارد صرافی شوید.

لینک سایت

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا